DOBRÁ PASTÝŘKA KAČENKA


Kačenka k nám do dílny dojíždí každé úterý až z Benešova. Stojí jí to za to, protože je jí u nás dobře a má nás všechny moc ráda, o čemž nás často přesvědčuje. To si vždycky vezme slovo - ráda pronáší proslovy - a pak nás zasype plnou náručí hezkých, vřelých slov. 

Kačka - stejně jako Ráďa - má Downův syndrom, a stejně jako Ráďa s radostí a dobře fotí - snad nevadí, když prozradíme už teď, že na podzim by holky měly mít docela velkou výstavu. Ale pssst, teď je lepší být v čase tady a teď. 

Kačenka je ale především usměvavé, vlídné sluníčko, a to nejen u nás v dílně. V pondělí a ve čtvrtek odpoledne totiž pracuje ještě v Hospicu Dobrého Pastýře v Čerčanech. Náplní její práce je pomoc v centru denních služeb (CDS), kde se klienti scházejí u šálku dobré kávy nebo čaje, zpívají, slaví narozeniny, probírají, co život přinesl, nebo vyrábějí různé předměty. Také ráda pomáhá na oddělení, kde jsou klienti, kteří CDS nenavštěvují, protože jim to mnohdy zdravotní stav nedovoluje. Rozdávat úsměv, klid, pohlazení a pozorné naslouchání je dar a Kačenka je jím vzácně bohatá.  

Kačenko, máme tě moc rádi a obdivujeme tebe, i tvou obětavou a v tebe neskonale věřící maminku. 

https://www.hospic-cercany.cz/

Líbil se vám článek?