MEDÚZA JE STÁDIUM...


 

...životního cyklu žahavců, přičemž prvním stádiem je polyp. Tolik praví wikipedie o tvorech, které jsme si mohli hodně zblízka prohlédnout v budově obchodního centra Arkády na Pankráci. 

Pro nás je medúza po včerejším zážitku ladná, jemná, elegantní a tajemná bytost, se kterou nám bylo krásně. Přítmí, dobrá hudba, světelné efekty na jedné straně, a na straně druhé ticho, hlubina, baletní pohybové kreace a možnost úplně vypnout a odevzdat se - to vše dohromady tvoří zajímavý koktejl prožitků. Setkání s medúzami uprostřed pevniny v srdci Evropy je zážitek, který doporučujeme všem, kdo mají touhu vyladit se a vykročit do ruchu obchodního centra zharmonizovaní, vymeditovaní a dotčení krásou nevídanou. 

Wikipedií jsme začali, wikipedií taky skončíme: Největší medúza je zřejmě talířovka obrovská, žijící v severním Atlantiku. Největší nalezení jedinci měli šířku dva metry a délku ramen 36,5 metrů. Dělkou překonali i plejtváka a jedná se tedy o druhého nejdelšího živočicha vůbec po trubýši pochybném. 

Krom fotek jsme pro vás pořídili i pár video záběrů: https://youtu.be/c3Bcfd0BZo0

 

Líbil se vám článek?