Bez lásky není nic

Vážení a milí příznivci Lemniskáty, dovolte, abychom se s velkou radostí s vámi podělili o úžasnný výsledek naší sobotní benefiční akce. Ačkoliv peníze jsou vždy až na druhém místě, začneme s informací, že jsme během benefiční aukce pro Lemniskátu vydražili zdarovaná umělecká díla za rovných 170 tisíc, a to nepočítáme částku, kterou jsme získali prodejem některých drobnějších děl po aukci. Během celého benefičního dne jsme ovšem získali ještě více, než jsou darované finanční prostředky, bez nichž by existence naší dílničky nebyla vůbec možná. Stejně tak by nebyla možná bez zážitku pohody, uvolnění, společné zábavy a velké podpory, kterou jsme díky všem přítomným po celý den zažívali. Jsou to okamžiky, z nichž můžeme čerpat energii do, ne vždy úplně snadných, všedních dnů.

Snad všichni, kdo jsme byli přítomni, nezapomeneme na okamžik, kdy se fotografie Jindry Štreita dražila pro statečnou Terezku, inspirativní a nádhernou bytost, která se sedm měsíců poté, co přišla o nohy a některé prsty na rukou, dokázala vrátit do života způsobem, který vzbuzuje úctu a obdiv. Fotografie se vydražila za 33 600 Kč. Mirek Špinar řekl, který ji koupil, nám později napsal, že ač přišel obdarovat, odcházel nakonec naopak sám obdarován..

Jako vždy malá statistika pro zajímavost:

Za nejvyšší částku - 30 tisíc - se vydražil portrét Václava Havla od Joan Baez. 20 tisíc vynesla fotografie Jindy Štreita Jsme sví a litografie Františka Skály se vydražila za 12 700 Kč.

K dílům, u kterých se zmohonásobila vyvolávací částka, patří např. fotografie Bohdana Holomíčka (Bůh je láska - 4,5x, Zase spolu 5,1x), obrázky Evy Kratochvilové (Sine amore nihil - 8x, Malý princ po letech 10x), madonka řezbáře Matěje Holuba (7x) nebo obrázek Tomáše Halíka (20x). Nejmladším dárcem uměleckého díla byl sedmiletý Josef Špinar - jeho obrázek Embryo se vydražil za téměr sedminásobek vyvolávací ceny. Už tradičně přispěla i Rozárka, která vždy přinese svůj vlastní výrobek. Třemi obrázky, inspirovanými australským uměním,  nás sama za sebe obdarovala i výtvarnice Petra - Mimistone - její Love Dreaming se vydražilo za téměř osminásobek vyvolávací ceny.

Do aukce přispěli i dva pracovníci dílny - Andrejka a Jakub. Všechna věnovaná díla se vydražila a prodala se i většina těch, která si mohli po aukci zakoupit ti, kteří chtěli prispět, ale neměli při aukci štěstí.

Bez lásky není nic – v tom slově není pouze patos, nýbrž vše, co jsme si navzájem na benefici dali a i nadále dáváme – radost, podpora, obětavost, nezištná pomoc a mnoho dalšího, bez čehož by Lemniskáta opravdu nebyla.

Za rok nás čeká benefice s podtitulem Mezi nebem a zemí, opět v Divadle na Kampě, konkrétně 10. listopadu 2018.

 

Lemniskáta - život bez bariér, o.p.s. | IČO: 28966414
Balbínova 323/6, 120 00 Praha 2 - Vinohrady
Telefon: 224 283 670 | E-mail: info@lemniskata.cz
Číslo účtu: 2301009702/2010
NAVŠTIVTE NÁŠ FACEBOOKOVÝ PROFIL