Chcete podpořit Lemniskátu?

Společná cesta se může rozvíjet mnoha různými směry a je jen na vás, který si vyberete. Případné dárce budeme prezentovat ve výroční zprávě a na webových stránkách.

Naší dílně můžete pomoci finančně zasláním libovolné finanční částky na konto č. 2301009702/2010. Jakákoliv finanční částka bude pro nás velikou pomocí. Do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte „dar na provoz“.

Další možné formy pomoci:

Společenství přátel Lemniskáty

Víc než žádat o granty u anonymních institucí se nám zamlouvá představa obklopit se konkrétními podporovateli, se kterými bychom se mohli vídat na našich akcích, beneficích nebo při práci u nás v dílně. I když se bez podpory větších organizací neobejdeme, cesta osobních kontaktů s našimi příznivci je ta, kterou bychom chtěli jít především. Kdokoli z vás se může stát členem Společenství přátel Lemniskáty, stačí vyplnit přihlášku: FORMÁT MS WORD | FORMÁT PDF.

Jednotlivci

DOBROVOLNICTVÍ – dobrovolníci u nás byli vždy velice vítáni. Zájemci se u nás zapojí v běžném provozu „na dílně“, naučí se výrobním technikám a postupně se přiblíží i k přímé asistenční.práci s našimi zaměstnanci. Dobrovolníci se však mohou zapojit i mnohými jinými způsoby a obohatit nás o své zkušenosti, přinést nové impulsy.

Velice rádi uvítáme také DOBROVOLNÍKY Z ŘAD PROFESIONÁLŮ, kteří nám mohou pomoci v oblastech jako je např. fundraising, marketing, public relations, účetní či právní poradenství, odborníci IT.

Firmy

„ZAPŮJČENÍ PROFESIONÁLŮ“ – firmy mohou pomoci „zapůjčením“ svých odborníků z oblasti fundraisingu, marketingu, public relations, účetnictví, práva či IT, a to formou dobrovolnictví, spolupráce na konkrétním projektu, jednorázové či pravidelné výpomoci v konkrétních odborných oblastech.

ADOPCE PRACOVNÍCH MÍST – firmy mohou pomoci naší finanční situaci pokrytím nákladů na mzdu jednoho či více klientů na libovolně dlouhou dobu (min 1 měsíc).

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ – tedy aktivní podpora chráněných pracovišť nákupem jejich zboží nebo služeb jejich zaměstnanců ve výši 7 násobku průměrné mzdy ve sledovaném roce za každou chybějící OZP. Podpořte i naše pracoviště svým nákupem, zajistíte se tak nejen splnění Vaší zákonné povinnosti, zároveň však pomůžete i nám - dáte práci lidem, kteří velmi těžko hledají pracovní uplatnění na otevřeném trhu práce.

* Podniky nad 25 zaměstnanců mají povinnosti zaměstnat alespoň 1 osobu se zdravotním postižením (OZP). V případě, že toho není v jejich možnostech, je jejich povinností odvádět do státního rozpočtu částku ve výši 2,5 násobku průměrné mzdy ve sledovaném roce za každou chybějící OZP. Jinou možností je právě tzv. náhradní plnění.

GIVT_banner_skyscraper

Lemniskáta - život bez bariér, o.p.s. | IČO: 28966414
Balbínova 323/6, 120 00 Praha 2 - Vinohrady
Telefon: 224 283 670 | E-mail: info@lemniskata.cz
Číslo účtu: 2301009702/2010
NAVŠTIVTE NÁŠ FACEBOOKOVÝ PROFIL