LIDI, KTEŘÍ SÁZEJÍ STROMY...


...se zase po roce sešli v Jindřichovicích pod Smrkem, aby s podporou grantového projektu ŠKODA STROMKY zasadili během jednoho dne 19 už hezky vzrostlých stromů: třináct z nich byly jedlé kaštany, zbytek hlohy, které doplnily už loni načatou alej u silnice od Liberce. 

Byla to velká nádhera - počasí naprosto ukázkové, a protože přišli pomoct i místní, šlo nám to náramně. Obzvlášť zrození kaštanového sadu se podobalo zázraku, snad i proto, že se sázením pomáhalo celkem osm dětí, včetně několikaměsíčního Edy, který vážně a soustředěné přihlížel. 

Poděkování patří Tomášovi - mentorovi, se kterým sázíme už několik let, a pak nově Kamile, Renatě, Radce, Melánii, Martinovi a Štěpánovi, a taky drobotině Edovi, Kryštůfkovi, Tobíkovi, Violce, Haničce, Adě, Martičce a Emilce. Jarka s Kamilou  kromě vydatné pomoci všechno nafotily a Honza nechyběl u ničeho, navíc nás na místo přivezl. No a Tomášova Alice uvařila skvělý segedín, ptáci zpívali, pobíhalo tam i pár psů, obloha zmodrala jak v létě, stromy zářily podzimními barvami a na jednom z jedlých kaštanů už byl plod...Mrkněte na fotky - je to velká krása...

Líbil se vám článek?