POUTNÍK A DOMOVENKA


Náš "ajťák" a jinak poutník Petr je výjimečný člověk. Naší dílně pomáhal první rok zcela nezištně (rozjel náš krásný e-shop) a další roky jen za symbolickou odměnu. A kromě nás pomáhá i jiným, mimo jiné Domovu sv. Josefa, kde nacházejí podporu lidé s roztroušenou sklerózou. 

"Žít doma je pro každého z nás normální. Pro vážně nemocné roztroušenou sklerózou je to ale pořádný oříšek. Sami se ani nepodrbou. Nerozsvítí. Nezapnou počítač. V České republice žije 25 000 lidí s touto diagnózou, 5 000 z nich v pokročilém stadiu nemoci. Jsou odkázáni na invalidní vozík a pečující osobu." Těmito slovy začíná nejnovější fundraisingová výzva Domovenka - www.domovenka.cz, zaměřená na získání prostředků na kompletní terapeuticko-rehabilitační program na míru potřebám lidí s RS  - proto, aby mohli žít doma, se svými blízkými."

Petr nás požádal, jestli bychom informaci o Domovence nemohli sdílet, a my to rádi děláme, protože 290 Kč, za které se dá pořídit jedna taková terapeutická hodina, může pro někoho zásadně zkvalitnit život s nemocí - a rozpočet většiny z nás to nijak nezruinuje. 

A před Petrem opět a s úctou smekáme. Podívejte se na video, kde se Domovenka lépe představuje: https://www.youtube.com/watch?v=An1hkYO1uyY

Líbil se vám článek?