INOVACE REPUBLIKY - Z PAPÍRU VYROSTOU BYLINKY


 

Děkujeme projektu Inovace Republiky za milé setkání a natáčení.

Text níže převzat z youtube kanálu Inovace Republiky.

Proč potřebujeme být odvážní? ?? ČESKÉ INSPIRACE - TECHNOLOGIE ? Jak vyrábí sešity z trusu zvířat? Jak kreativně využít zákon k náhradnímu plnění? Jak chytře a v souladu využívat CSR programy? Jak se můžete zapojit každý? Co všechno lze objednat? Jak se mohou zapojit živnostníci, české firmy i nadnárodní firmy? Co všechno vytváří? Jak budovat a podporovat skutečnou udržitelnost a zodpovědnost? Jak vykázat svoji zelenost? Jak podporovat tvořivost a vnitřně svobodný prostor? Co je to lemniskáta? Připravujeme další české inspirace ve 20 minutách ? Podpořte přípravu rozhovorů a živé vysílání Studia IR. Číslo účtu: 12122128/2010.

"Podpora podobných projektů malé, střední i velké firmy skoro nic nestojí, protože mohou uplatnit zákon o náhradním plnění, takže to, co jinak odevzdají do státního rozpočtu s nejistotou, jak se s ním dále naloží, tak tady budou vědět, že to zcela konkrétně pomohlo sociálně, ekologicky i ekonomicky přímo v daném místě a oblasti. Pomoc chráněným dílnám si můžeme odečíst z daní, protože jinak finance odevzdáme v daňovém přiznání do státního rozpočtu," probíráme konkrétní koncept sociální inovace v rozhovoru s paní Vlastou Urbanovou, která podporuje lokální ekonomiku České republiky. Více informací k možnostem zapojení najdete zde: http://www.lemniskata.cz/support/#com... (další informace také níže v textu)

"Když řeknete v České republice jméno Zdeněk Lhotský, tak většina lidí vůbec neví, kdo to je. Ve světě je to obdivovaný, uznávaný sklářský designér, který dokonce jako jediný na světě se svými lidmi ze své firmy dokázali vyrobit obrovský skleněný sarkofág pro královský dánský pár. Když jsme za Zdeňkem přišli, že bychom chtěli některé jeho věci dávat na naše sešity, tak nám velkoryse dal asi sto různých vzorů designů. Nechal to úplně na nás, ať si z toho vybereme a bez podmínek nám předal část svého dědictví," přibližuje příběhy českých sešitů, designů a spolupráce Vlasta Urbanová z dílny Lemniskáta.

 

?? ČESKÉ TECHNOLOGIE ? na základě rozhovorů objevujeme inspirativní příběhy kreativních, podnikavých i duchovních lidí, kteří pracují na unikátních projektech v oblasti kulturní, sociální či technologické. Pokusíme se vám přinášet krátké reportáže, které propojují umění a vědu. Budeme ve videích přibližovat tradiční obory, historické souvislosti, české know-how, unikátní technologická řešení i české technologie a projekty s globálním přesahem i zodpovědností ke svému okolí. Chceme tak podporovat uvědomění, že Česká Republika historicky měla a má obrovské bohatství v potenciálu lidí, na kterém lze stavět transformace společenského i ekonomického života. Veškerý video obsah poskytujeme volně k dispozici tvůrcům projektů, občanům, potenciálním partnerům, investorům i zástupcům médií.

Lemniskáta - ŽIVOT BEZ BARIÉR, O.P.S. Jsme nestátní neziskovou organizací, která provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením. Základní myšlenkou chráněného pracoviště je umožnění a zachování pracovních příležitostí lidem s handicapem v chráněném, ale přitom tvůrčím a vnitřně svobodném prostoru. Usilujeme o to, aby zde naši zaměstnanci nacházeli své sebepotvrzení v práci, získávali nové manuální a sociální dovednosti, ale zároveň cítili, že jsou součástí skupiny lidí, která má na zřeteli individuální potřeby každého jednotlivce a přitom spolu tvořili celistvé společenství.

? INSPIRACE ? Náhradní plnění Tedy aktivní podpora chráněných pracovišť nákupem jejich zboží nebo služeb jejich zaměstnanců ve výši 7 násobku průměrné mzdy ve sledovaném roce za každou chybějící OZP. Podpořte i naše pracoviště svým nákupem, zajistíte se tak nejen splnění Vaší zákonné povinnosti, zároveň však pomůžete i nám - dáte práci lidem, kteří velmi těžko hledají pracovní uplatnění na otevřeném trhu práce.

* Podniky nad 25 zaměstnanců mají povinnosti zaměstnat alespoň 1 osobu se zdravotním postižením (OZP). V případě, že toho není v jejich možnostech, je jejich povinností odvádět do státního rozpočtu částku ve výši 2,5 násobku průměrné mzdy ve sledovaném roce za každou chybějící OZP. Jinou možností je právě tzv. náhradní plnění. Jak se můžete zapojit? Jak mohou pomoci firmy? Více zde: http://www.lemniskata.cz/support/#com...

 

Líbil se vám článek?