RŮŽOVÁ TO MUSÍ BÝT...


...paradada paradada pam pam, zpívala kdysi Ilona Čáková svou chytlavou písničku, která nám vyplula z paměti, když jsem od Lucinky dostali zakázku na stovku růžových sešitků pro obec Růžová. Stojí tam totiž krásná moderní rozhledna, která slavila výročí svého vzniku, a tohle nám o tom pak Lucinka, naše kamarádka a podporovatelka, napsala: 

 

"Už když jsem v Růžové byla poprvé, věděla jsem, že by se silueta místní rozhledny dala zakomponovat do názvu obce. Jen mi chyběl ten správný nápad, tvar, kompozice…. Ale jak se říká, dočkej času… A tak se stalo, že počátkem roku jsem v Lemniskátě poprosila o výrobu sešitků s tím, že jsou tam kreativnější a tvořivější lidi a jistě se jim povede dát mé představě konkrétní podobu. To jsem ještě ani nevěděla, že bude mít letos naše rozhledna své páté výročí! Přešlo pár týdnů a sešitky byly na světě, a pak v několika krocích vznikl i nápis obce Růžová. Taková krása se totiž děje vždy, kdy se netlačí a nepospíchá. A tak jsem si 20.4.2023 vyzvedla sešitky v dílně a hned v sobotu jsem je přinesla na oslavu k rozhledně Růženka.

Děkuji vám všem v Lemniskátě.
Ta živoucí radost, kterou společně pěstujeme, tak doputovala i k nám na sever Čech. Někomu kousek té radosti koukal z kapsy u kalhot, kde se sešitek zabydlel, a na jiný notýsek samou radostí hned přibyl otisk prstu od hořčice, protože se při té slávě opékaly buřty "

 

A my děkujeme Lucce za její neutuchající podporu a vlídnou, rozesmátou energii. 

Líbil se vám článek?