ANDĚLÉ Z BALETU NÁRODNÍHO DIVADLA...


...Kateřina a Michael, zařídili pro nás nemožné. Sehnat totiž lístky na baletní představení je těžké, vždy je hned vyprodáno.  A když nám těžce nemocná Olga Sokolovská, kterou poslední fází její nemoci provází maminka Taťána, řekla, že by někdy v životě ještě chtěla vidět Balet s velkým B, nemysleli jsme si, že budeme moci vyhovět. Olze a její mamince jsme pomohli na naší loňské benefici v divadle Kampa, kdy bylo třeba dát narychlo dohromady 70 tisíc za pojištění maminky Taťány. Ta se o svou dceru stará, ale protože je ukrajinské národnosti, není vůbec jednoduché zajistit prodloužení víza. Když už se to podařilo, bylo třeba urychleně zaplatit částku, na kterou obě ženy nemohly dosáhnout - Olga je invalidní už roky a Táňa pobírá starobní důchod, který v přepočtu na naše peníze představuje částku 800 Kč měsíčně. 

Rodící se spolupráce naší dílny s baletem Národního divadla otevřela možnost Olžino přání splnit. Při jednání jsme si dodali odvahu a optali se - a jak už to tak někdy bývá, právě včas na to, aby obě ženy z Liberce mohly brzy přijet. Lístky dostaly od Národního divadla zdarma, kamarádka Hanka zajistila přes liberecký Červený kříž sanitu, která nemocnou Olgu s maminkou dopravila - a v neděli 14. června se mohl odehrát zázrak. Kiliánovy Mosty času udělaly obrovskou radost, stejně jako péče a pozornost lidí z divadla. 

Komu poděkovat? Hance z Liberce, Kateřině a Michaelovi z Národního divadla, lidem z Červeného kříže, kteří dali na odvoz sanitou slevu, a všem vám, kteří jste loni přispěli, aby tu Táňa mohla dát o Olgu pečovat. A také fotografovi jménem Serghei Gherciu, který nám poskytl snímek přímo z divadla. 

Líbil se vám článek?